Самуелсон ликува в Йостерсунд, Владимир Илиев зае 29-о място

Себастиан Самуелсон ликува в 10-километровия спринт за мъже в шведския зимен център Йостерсунд, кръг от Световната купа по биатлон. Любимецът на местните фенове допусна само 1 грешка от 10 изстрела на рубежа.

Самуелсон финишира в надпреварата с аванс от точно 18 секунди спрямо французинът Емилиян Жаклен, който също допусна един пропуск в стрелбата. Трети остана Кентан Фийон Майе (Франция).

В генералното класиране за Световната купа начело е Самуелсон. Голямата звезда в биатлона Йоханес Тингес Бьо (Норвегия) е втори в подреждането от началото на сезона, а в спринта завърши девети с една грешка .

От българите най-добре в този старт се представи Владимир Илиев, който бе перфектен в стрелбата си, но нямаше много добър ден в ски бягането и зае 29-о място с пасив от 1:23 минути. Димитър Герджиков завърши 65-и с един пропуск, Антон Синапов остана 111-и с пет наказателни обиколки, а Благой Тодев не стартира в тази надпревара.