Пирин шокира ЦСКА София в края

Отборите на Пирин (Благоевград) и ЦСКА София завършиха при 1:1 в среща от 18-ия кръг на първа футболна лига. Равенството отдалечи ЦСКА София на 9 точки от лидера Лудогорец, като „червените“ са с мач по-малко. Пирин остава на предпоследно място на две точки и с мач повече от последния Царско село

Срещата започна силно за гостите от София, които бяха по-добрият тим през цялата първа част. Домакините, бяха водени от новия си треньор Радослав Митревски. Нулевото равенство се промени в 71-ата минута след  прецизен удар на хървантина Карло Мухар от границата на наказателното поле за 0:1. Това явно изнерви бившия полузащитник на ЦСКА Станислав Манолев, който си изкара жълт картон за фаул срещу Карол Метс, след което влезе в спор с треньора на „червените“ Стойчо Младенов и помощника му Анатоли Нанков. До края на мача Пирин беше по-активният отбор, а в продължението на срещата се стигна до изравнителен гол. В третата минута от продължението Манолев остана непокрит в наказателното поле и успя да преодолее Бусато за крайното 1:1.