Ювентус спечели домакинството си на Дженоа с 2:0 в мач от 16-ия кръг в Серия А

Ювентус спечели домакинството си на Дженоа с 2:0 в мач от 16-ия кръг в Серия А. Попаденията за тима от старата столица бяха дело на Хуан Куадрадо в 9-ата минута и Пауло Дибала в 83-ата.

Футболистите на Масимилиано Алегри откриха резултата още в 9-ата минута, когато Хуан Куадрадо изпълни отлично корнер, Салваторе Сиригу не прецени намесата си и топката влетя в мрежата му.

Играчите на Андрий Шевченко започнаха по-добре второто полувреме и създадоха две опасни атаки в първите пет минути. В 73-ата минута Алваро Мората бе сменен, като  испанецът влезе в словесен конфликт с наставника край тъчлинията. Второто попадение за домакините падна в 83-ата минута, когато аржентинецът Дибала се разписа за крайното 2:0.

С тази победа Ювентус вече е 5-и в класирането на Серия А с 27 точки, но на цели 7 от 4-ия Аталанта. Дженоа пък записа четвърти пореден мач под ръководството на Андрий Шевченко без отбелязан гол и се намира в зоната на изпадащите с 10 точки.