Арда се справи с Царско село в Кърджали

Арда надигра Царско село с 2:0 у дома в последен мач от 18-ия кръг на елитното ни футболно първенство. На стадион „Арена Арда“ в Кърджали домакините откриха чрез Спас Делев в 21-та минута. В ролята на асистент за гола се беше Давид Кики. В края на полувремето Иван Коконов реализира второ попадение след точно реализирана дузпа. През втората част „царете“ така и не успяха да се върнат в срещата и закономерно загубиха гостуването си, след като така и не съумяха да отправят точен удар по посоката вратата на Иван Караджов. Успехът бе първи за Арда под ръководството на новия наставник Славко Матич. Тимът е девети в класирането с 21 точки, с десет повече от последния в таблицата Царско село, който записа шести пореден мач без победа за първенство. В следващия кръг Любослав Пенев и компания гостуват на Ботев (Пловдив), докато Арда пътува до столицата за визита на Локомотив (София).