Уникална драма във „Формула-1“

Нещо невиждано се случва в шампионата от „Формула-1“. За първи път от много време първото място ще се реши буквално в последните метри от последния старт за сезона.
Иначе драми имаше и миналата седмица. Лидерът в световния шампионат във „Формула-1“ Макс Верстапен получи десетсекундно наказание след края на „Гран При“ на Саудитска Арабия заради инцидента му с Люис Хамилтън в края на 37-ата обиколка. Въпреки наказанието си пилотът на Ред Бул запазва второто си място от надпреварата в Джеда, в което победата грабна Хамилтън. Освен това британецът взе и бонус точката за най-бързата обиколка, с което изравни своя съперник на върха в генералното класиране един кръг преди края на шампионата. Верстапен обаче има предимство, заради записаните девет победи срещу осемте на Хамилтън. Така за втори път в историята на спорта двамата претенденти за титлата ще започнат последното състезание с равен брой точки. В предишния такъв случай през далечната 1974 г. Емерсон Фитипалди успя да победи Клей Регацони и да грабне своята втора титла във „Формула-1“. А спорът между Хамилтън и Верстапен през 2021 г. ще се реши тази неделя в надпреварата за „Гран При“ на Абу Даби на реновираната писта „Яс Марина“. Състезанието започва в неделя от 15:00 ч българско време.