Отборът на Челси си осигури комфортна преднина срещу Тотнъм в полуфиналния сблъсък от Купата на Лигата в Англия, след като спечели първия мач у дома с 2:0. На „Стамфорд Бридж“ домакините доминираха и поведоха в резултата още в петата минута чрез Кай Хаверц. В 34-та минута „сините“ удвоиха преднината си след автогол на Бен Дейвис. След почивката „шпорите“ така и не намериха сили да отговорят на предизвикателството. По този начин Челси помрачи завръщането на бившия мениджър на тима Антонио Конте, който сега води Тотнъм. Реваншът на „Тотнъм Хотспър Стейдиъм“ е в сряда, 12 януари. Другият полуфинал Ливърпул – Арсенал беше отложен заради много заразени от коронавирус при „червените“.