Григор Димитров тръгна с трисетова победа

Нов голям мач на Григор, победа над Хуркач и място на полуфиналите в Монте Карло

Третият поставен в схемата на АТР 250 турнира в Мелбърн Григор Димитров се класира на четвъртфинал. Най-добрият български тенисист в историята се наложи над аржентинеца Факундо Банис с 5:7, 7:6(3), 6:3 след 2 часа и 46 минути игра на „Маргарет Корт Арина“. В първата част след размени брейкове в средата ѝ, южноамериканският левичар проби отново за 6:5 и след това взе сета с гейм на нула. В следващия Банис направи пробив за 5:4 и сервираше за победата, но Димитров тутакси постигна рибрейк на 15. В последвалия тайбрек 28-ият в световната ранглиста поведе с 6:3 точки и реализира още първия сетпойнт. В заключителната част Григор проби за 3:2. В деветия гейм 30-годишният хасковлия стигна до мачбол при сервис на Банис, но не успя. При втория след дълго разиграване българинът приключи срещата. Българинът завърши с 11 аса и 5 двойни грешки. Той вкара 62 процента първи сервис и спечели 79 процента от точките при разиграването му. Следващият съперник на Димитров се определя в срещата между осмия в схемата Макензи Макдоналд (САЩ) и Ботик ван де Зандскулп (Нидерландия). Димитров трябва да играе и на двойки днес. Заедно с Давид Гофен от Белгия те се изправят срещу Александър Недовезов (Казахстан) и Айсам-Ул-Хак Куреши (Пакистан) на корт №14.