Съдът в Австралия постанови Новак Джокович да бъде освободен, след като съдията установи неразумност в начина, по който граничният служител е взел решението си за анулиране на визата на световния №1 в тениса. Съдия Антъни Кели постанови, че заповедта за анулиране на виза на Джокович е „отменена“ незабавно. Това означава, че визата му вече е валидна и той може да влезе в Австралия. Представител на Министерството на вътрешните работи е съобщил на съда, че министърът на имиграцията Алекс Хоук разглежда възможността да анулира визата на сърбина. Това би означавало тригодишна забрана за посещаване на страната. Съдът разгледа и интервюто на 34-годишния белградчанин пред граничните власти. В него Новак на два пъти казва, че не е ваксиниран, но се е заразил с Covid-19 през юни 2020 година и на 16 декември 2021 година. Около 100 привърженици на Джокович бяха пред сградата на съда по време на изслушването. След решението те започнаха да празнуват с хора и възгласи.