Интер се класира за четвъртфиналите на турнира за Купата на Италия след победа над Емполи с 3:2 след продължения.

Лидерът в Серия А поведе в 13-та минута с гол на Алексис Санчес, който се разписа с глава сед центриране на Дъмфрис. Чилиецът влезе в игра като резерва в 5-а минута на мача на мястото на контузилия се Хоакин Кореа. Емполи изравни в средата на второто полувреме, чрез Недим Байрами. Гостите направиха пълен обрат в 76-а минута след автогол на Андрей Раду.

Андреа Ранокия спаси Интер с гол в добавеното време, който прати мача в продължения, а там в герой за „нерадзурите“ се превърна Стефано Сенси, който реализира победния гол за Интер в 104-а минута след асистенция на Алексис Санчес.

На четвъртфиналите Интер очаква победителя от мача тази вечер между Рома и Лече.