Информационен център на Министерство на oтбраната

Тунис надви Нигерия за четвъртфинал срещу Буркина Фасо

Тунис стана вторият четвъртфиналист за Купата на африканските нации, след като победи Нигерия с 1:0 в Камерун. В 1/4-финалния сблъсък Орлите от Картаген ще се изправят срещу тима на Буркина Фасо, надвил със 7:6 след дузпи състава на Габон. Развръзката в полза на тунизийците дойде само две минути след началото на втората част, когато Юсеф Мсакни даде преднина на северноафриканската страна. Десетина минути по-късно в игра за “суперорлите” влязоха двама от най-добрите офанзивни футболисти на Нигерия – Питър Олайника и Алекс Иуоби. Вторият получи червен картон само седем минути след появата си на терена. До края на срещата Нигерия опита всичко с 10 души, но силите им не стигнаха за изравняване на резултата и в крайна сметка радостта беше за Тунис.