Мароко продължава за Купата на африканските нации

Мароко се класира за четвъртфиналите за Купата на африканските нации, след като надигра Малави с 2:1 след обрат в среща, играна в камерунската столица Яунде. Габадино Манго даде ранен аванс на Малави, разписвайки се в 7-ата минути след асистенция на Джон Банда. Оттам-насетне обаче на терена имаше само един отбор и това бе мароканският. Фаворитът в мача направи няколко пропуска преди да изравни в добавеното време на първата част чрез Юсеф Ен-Несири. След почивката отборът оформи пълния обрат и си гарантира класирането за последните осем в турнира след точната интервенция на Ашраф Хакими. До края Малави не успя да отвърне на предизвикателството и така Мароко се класира за четвъртфиналите в надпреварата. Тимът чака победителя от сблъсъка между Кот д‘Ивоар и Египет, които играят в сряда.