Министерство на отбраната
информационен център

Последвайте ни!

Нов екип от ВМА замина на мисия в Мали

[post-views]
[post-views]

Военномедицинска академия (ВМА) изпрати пореден екип на мисия в Мали. В следващите 4 месеца специалистите ще се грижат за личния състав на щаба на операцията, който е базиран в столицата Бамако, съобщиха от Академията. „Не се съмнявам в професионалния ви опит.

Покрай кризата в световен мащаб проверихме нашите натренираност и готовност като военни медици изобщо. Знаете, че когато участваме със самостоятелен контингент, както е тази мисия в Мали, вие издигате българското знаме, а това от своя страна носи своите задължения и чест да се представите достойно”, заяви при изпращането на екипа полковник доц. Димо Димов, заместник-началник на ВМА по войсковото медицинско осигуряване.

Той пожела на медиците да се върнат живи и здрави, с чувство на изпълнен дълг и удовлетворение от поредното изпитание в техния живот.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Telegram

СВЪРЗАНИ НОВИНИ

[crp]

 

 

За да получавате всички новини за Българската армия, изтеглете мобилното приложение ARMYMEDIABG от тук

Виж още

Избрани