Три клуба с отборните титли на държавното първенство по самбо в Панагюрище

„Локомотив София“ при мъжете, „ЦСКА София“ при жените в спортното самбо и „Спартак Русе“ при мъжете в бойното самбо са клубовете, които спечелиха първите места отборно на държавното първенство, което се проведе в зала „Арена Асарел“.

В Панагюрище през уикенда се проведе държавния лично отборен шампионат по самбо за мъже и жени по спортно самбо и мъже и младежи до 21 г. по бойно самбо. На тепиха се изиграха изключително интересни срещи, като очаквано всички национали по самбо спечелиха своите категории.

Първи в отборното класиране при мъжете станаха самбистите на клуб „Локомотив София“ с 22 точки и спечелени 1 златен, 1 сребърен и 3 бронзови медали. Призово класиране за шампионите с треньор Емил Методиев постигна Георги Граматиков.

Втори в отборното подреждане станаха възпитаниците на Ангел Върбанов и клуб „Бойно Самбо София“, а трети се наредиха съмбистите от клуб „Бойни спортове при НСА“ с треньор Мария Янчева.

При жените призовата позиция е за клуб „ЦСКА София“ с треньор Красимира Томова. Златни медалистки в своите категории станаха европейската шампионка Ваня Иванова в кат. – 65 кг., Тереза Джурова кат. -72 кг. и Людмила Крумова при до 59 килограмовите.

Втори отборно при жените след ЦСКА София се класираха състезателките на клуба домакин „Бойни спортове Панагюрище“ с треньор Иван Нетов. Отново републиканска титла в категория до 80 кг. спечели шесткратната ни световна шампионка и деветкратна европейска по самбо Мария Оряшкова.

Третата позиция в отборното класиране при жените е за клуб „Кракра Пернишки“ с треньор Иглика Милентиева.

Тежкият стил Бойно самбо се проведе във втория ден от надпреварата в Панагюрище. Първи отборно станаха представителите на клуб „Спартак Русе“ с треньор Владимир Великов и сбор от 35 точки. Поредна шампионска титла взе Любомир Тончев.

Втори са самбистите на „Илинден София“ с 29 т., а трети се наредиха „Бойни спортове Панагюрище“ с 19 т.