Григор Димитров победи с 2:0 сета Джон Иснър и се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис от сериите Мастърс 1000 в Индиън Уелс. Първата ни ракета при мъжете продължава възхода си след като отстрани трети опонент в Калифорния
Григор Димитров, който зае мястото в схемата на световния №2 Новак Джокович, елиминира Джон Иснър с 6:3, 7:6 (6). Така първата ни ракета (№35 в ранглистата) продължава напред без загубен сет в турнира, като последователно отстрани австралиеца Джордан Томпсън, казахстанеца Александър Бублик и Иснър.
Григор не допусна пробив срещу 36-годишния американец, като в целия двубой даде на съперника си един брейкбол – отразен в седмия гейм на първата част, когато резултатът стана 5:2.
Димитров реализира 19 печеливши удара и направи само 8 непредизвикани грешки, от които три двойни.
30-годишният хасковлия не отстъпи с много дори срещу основното оръжие на високият си противник – сервиса, като пласира 8 аса (при 12 на американеца), вкара 71% от първото си подаване и спечели 80% от точките на първи и 55% на втори сервис.
За място на 1/2-финалите Григор Димитров ще спори с №7 в схемата Андрей Рубльов, който надигра в два сета Хуберт Хуркач.