31-ви батальон спечели бригаден шампионат

На учебен център „Люляк” се проведе шампионат на  2-ра Тунджанска механизирана бригада по дуелна и щафетна стрелба със 7,62-мм автомат „Калашников”.

Целта бе да се определят състезателите, които ще участват в състава на представителния отбор на Сухопътните войски.

Надпреварваха се тимове от военните формирования на бригадата в Стара Загора, Хасково, Ямбол и Плевен. Въпреки лошите атмосферни условия участниците в шампионата показаха силна воля, издръжливост и спортсменски дух. В отборното класиране по щафетна стрелба първото място спечели 31-ви механизиран батальон – Хасково, следван от дивизиона в Плевен и щабния батальон в Стара Загора. В дуелната стрелба първи бе 31-ви механизиран батальон пред 38-и механизиран батальон в Стара Загора и 20-и самоходен артилерийски дивизион в Ямбол.

В крайното комплексно класиране победиха представителите на 31-ви батальон, втори завърши тимът на 38-и батальон, а третото място бе за 20-и дивизион. Заместник-командирът на 2-ра механизирана бригада полковник Емил Симеонов благодари за завидните умения и спортсменския дух на всички участници в състезанието и им връчи купи, медали и грамоти.