Валентина Георгиева спечели титлата в многобоя от държавното първенство по спортна гимнастика

Валентина Георгиева спечели титлата в многобоя при жените на държавното лично отборно първенство за Купа „България“ по спортна гимнастика, което се провежда в Пловдив. Георгиева от клуб Левски Спартак събра сбор от 50.066 точки, след като получи оценки 13.600 точки на прескок, 11.700 на успоредка, 12.400 на греда и 12.366 на земя.

Втора е Нели Тодорова (Черноморски юнак) с 40.499 точки, а бронзовото отличие взе съотборничката й Мирослава Димитрова с 39.766 точки.

При кадетките шампионка в многобоя стана Ани Недева (Спортна гимнастика) с 41.166 точки.

Отборно при жените и при кадетките на първо място е СКГ ИКГ-Черноморски юнак (Варна) съответно със 120.335 и 108.462 точки.