Болоня изненада Интер, записвайки победа с 2:1 в домакинството си от отложения 20-и кръг в Серия „А“

Болоня изненада неприятно Интер, записвайки победа с 2:1 при домакинството си в мач от отложения 20-и кръг в Серия „А“. „Рособлу“ направиха обрат, след като първи получиха гол още в 3-ата минута, дело на Иван Перишич, но Марко Арнаутович в 28-ата и Никола Сансоне в 81-ата минута донесоха успеха на домакините. Огромна вина за това има и резервният вратар на Интер Йонуц Раду, който се наложи да застане под рамката на мястото на контузения Самир Ханданович. Румънецът буквално подари победата на съперника, след като направи ужасяваща грешка при втория гол на Болоня, когато не успя да изчисти елементарна топка.

Загубата може да има огромно значение в битката за Скудетото, като „нерадзурите“ пропуснаха чудесен шанс да оглавят класирането, а вместо това четири кръга преди края остават на 2 точки зад лидера Милан.