Айнтрахт (Франкфурт) победи с 2:1 Уест Хам в първи сблъсък от полуфиналите на Лига Европа

Лига Европа навлиза във все по-решителна фаза. В битката за трофея останаха четири отбора, а снощи се изиграха първите сблъсъци от полуфиналите. Айнтрахт (Франкфурт) се наложи с 2:1 при визитата си на Уест Хам, а в другия полуфинал РБ Лайпциг победи с 1:0 Рейнджърс

Айнтрахт (Франкфурт) показа, че неслучайно елиминира Барселона на четвъртфиналите. Германският тим се наложи с 2:1 при визитата си на Уест Хам.

На „Лондон Стейдиъм“ гостите стартираха по отличен начин след гол още в първата минута, дело на Ансгар Кнауф. 20 по-късно „чуковете“ изравниха резултата с попадение на Микаел Антонио. След почивката обаче гостите стигнаха до успеха след точната интервенция на японеца Даичи Камада. Реваншът във Франкфурт е след седмица.

Уест Хям бе близо до изравняването в края на мача, но страхотен удар на Бауен със задна ножица се отби в напречната гледа и топката не влезе в мрежата.

Това беше 11-и мач на германския отбор без загуби в турнира, като Айнтрахт има вече 5 гостувания без поражение.