РБ Лайпциг победи с 1:0 Рейнджърс в първи сблъсък от полуфиналите на Лига Европа

В другия полуфинал РБ Лайпциг победи с 1:0 Рейнджърс и направи все по-реална перспективата в спора за трофея да се изправят два отбора от Бундеслигатата.

През първото полувреме нямаше нито един точен изстрел към една от двете врати, въпреки че с топката играха основно домакините.

Футболистите на Лайпциг доминираха през целия мач и пропуснаха няколко добри положения, преди далечен изстрел на Анхелиньо в 85-ата минута да им осигури минимален аванс.

Рейнджърс стоеше стабилно в защита, но в реванша на „Айброкс“ ще се нуждае от повече идеи в офанзивен план, за да се надява на обрат.