Милан поглежда към титлата в Италия

Отборът на Милан победи Верона с 3:1 като гост в мач от 36-ия кръг на италианското футболно първенство и се доближи до преследваната първа шампионска титла от 11 години насам. Четвъртият пореден успех в Серия А изкачи гранда от Милано отново на лидерската позиция във временното класиране с 80 точки, на две пред втория Интер, който е със 78. Тимът на Милан няма загуба в първенството от 17 януари. Верона заема девето място в подреждането с 52 точки в актива си два кръга преди края на сезона. Домакините откриха в 38-ата минута чрез Давиде Фараони. Милан обърна резултата с попадения на Сандро Тонали в края на първото полувреме и началото на второто. 22-годишният полузащитник първо се разписа за 1:1 в третата минута на добавеното време на първите 45 минути, а четири минути след почивката Тонали реализира за 2:1 за Милан. Третият гол за гостите бе дело на Алесандро Флоренци в 86-ата минута на мача.