Ливърпул се изравни с Манчестър Сити в класирането на Висшата лига

Ливърпул трудно победи Астън Вила с 2:1 като гост, но с трите точки се изравни с Манчестър Сити и ще очаква грешка на „гражданите“ в мача им срещу Уулвърхямптън тази вечер. В момента отборът изостава само по голова разлика, но има и мач повече. „Червените“ трябваше да правят пълен обрат в мача, след като изоставаха в резултата още в третата минута, когато Дъглас Луис се разписа за тима от Бирмингам. Жоел Матип обаче успя да изравни три минути по-късно, а в средата на второто полувреме Садио Мане вкара така важния победен гол за Ливърпул, с който тимът на Юрген Клоп продължава да поддържа интригата за титлата в Англия. Това беше 19 победа от 19 мача за Ливърпул срещу отборите от втората половина на класирането във Висшата лига. В края на мача Дани Ингс от домакините пропусна няколко шанса да изравни, като дори успя да вкара топката в мрежата, но бе в положение на засада. Така Стивън Джерард не успя да спре бившия си отбор и да вкара Астън Вила в първата половина на таблицата.