Атлетико (М) си осигури място в Шампионска лига

Атлетико (Мадрид) победи Елче с 2:0 като гост и си осигури участие в Шампионската лига за следващия сезон. Атлетико е трети в класирането с 67 точки и не може да бъде изместен от първите четири в класирането в оставащите два кръга, което гарантира място в най-комерсиалния турнир за десети пореден сезон, откакто тимът е воден от Диего Симеоне. Матеус Куня откри резултата в 28-а минута, а Родриго Де Пол вкара втория гол за Атлетико след асистенция на Антоан Гризман. Отборът на Севиля, който дълго време беше претендент за титлата в Испания, допусна трето поредно равенство и остава на четвърта позиция с пет точки аванс пред заемащия пета позиция градски съперник Бетис. На своя стадион „Рамон Санчес Писхуан“ андалусийците така и не успяха да отбележат гол и завършиха 0:0 срещу  борещия се за оставане в елита Майорка. Севиля се нуждае от точка в следващите два кръга, за да си гарантира мястото в топ 4 и участие в Шампионска лига. Последният в таблицата Алавес победи у дома Еспаньол с 2:1 и запази макар и илюзорни шансове за спасение. Де Ла Фуенте откри за Алавес, а Де Томас изравни за гостите от Барселона. Веднага след почивката Еспаньол остана с десет души след червен картон на Ерера и Алавес се възползва от численото предимство и стигна до победен гол чрез Гонсало Ескаланте в 59-а минута. Алавес се изкачи временно на предпоследното 19-о място с 31 точки на четири от спасителното 17-о място, което сега заема Кадис.