Четири гола на Кевин де Бройне сложиха ръцете на Ман Сити върху титлата

Манчестър Сити отново има аванс от три точки пред Ливърпул два кръга преди края на Висшата лига, след като разгроми с 5:1 Уулвърхямптън като гост. Футболистите на Пеп Гуардиола се нуждаят от четири точки, за да грабнат титлата. За „гражданите“ може да бъде достатъчен и един успех, защото вече има преднина от седем гола пред Ливърпул по отношение на головата разлика. Всички тези сметки са само при положение, че воденият от Юрген Клоп тим спечели оставащите си мачове. Още в 7-ата минута Кевин Де Бройне изведе Манчестър Сити напред, а в 11-ата минута Уулвърхямптън изравни чрез Дендокер. Само пет минути по-късно Де Бройне отново изведе Сити напред. Белгиецът оформи своя хеттрик в 24-тата минута. В 60-ата минута Де Бройне отбеляза и четвъртия си гол, ав края на срещата Рахийм Стърлинг оформи крайното 5:1. В друга среща Челси разгроми Лийдс с 3:0 като гост. Головете вкараха Мейсън Маунт, Кристиан Пулишич и Ромелу Лукаку, а в средата на първото полувреме Даниел Джеймс от домакините получи червен картон. Лийдс е сред изпадащите отбори на този етап с 34 точки. Челси е на трета позиция със 70 пункта.