Реал изпрати Леванте в Сегунда с 6:0

Шампионът Реал Мадрид спечели с разгромното 6:0 срещу Леванте на „Сантиаго Бернабеу“ в последен мач от 36-ия кръг на испанската Ла Лига. Поражението сложи край на надеждите на гостите да се спасят от изпадане и от следващия сезон тимът ще играе в Сегунда дивисион. „Кралете“, които си осигуриха предсрочно титлата, се забавляваха пред своите фенове, а над всички бе Винисиус Жуниор, реализирал хеттрик. С три асистенции се отличи Лука Модрич. Ферлан Менди откри резултата в 13-а минута след пас на Модрич, а шест минути по-късно Винисиус центрира за Карим Бензема, който с глава покачи на 2:0. Родриго вкара третия гол след малко повече от половин час след нова асистенция на Модрич, а в самия край на първата част хърватската звезда намери Винисиус, който откри головата си сметка в мача. След почивката Винисиус реализира още два гола за крайното 6:0. Тежката загуба остави Леванте на последното място с 29 точки и без загуби шансове за оставане в елита.