Тотнъм победи Арсенал с 3:0 в битка за Шампионската лига

Тотнъм надигра убедително Арсенал с 3:0 в дербито на Северен Лондон и заплете интригата за четвъртото място във Висшата английски футболна лига.  Арсенал остава четвърти в класирането с 66 точки, а Тотнъм е пети, но вече само на точка от „артилеристите“. Хари Кейн откри резултата от дузпа в 22-а минута, отсъдена за нарушение срещу Хън-мин Сон. В 33-а минута неприятностите за Арсенал продължиха и тимът остана с 10 души след втори жълт картон на защитника Роб Холдинг. В 37-а минута Хари Кейн получи пас от Родриго Бентанкур и с глава реализира втория си гол в мача. В самото начало на втората част Сон вкара трети гол за Тотнъм за радост на привържениците на „шпорите“. В последните два кръга от шампионата Тотнъм приема Бърнли и гостува Норич, докато Арсенал гостува на Нюкасъл и е домакин на Евертън.