Манчестър Сити се препъна срещу Уест Хем с равенство 2:2

Манчестър Сити завърши наравно 2:2 при гостуването си срещу Уест Хeм в двубой от 37-ия кръг от Висшата лига на Англия. „Небесносините“ имат 90 точки на първо място, с четири повече от Ливърпул, който във вторник ще играе срещу Саутхямптън.

Двубоят на „Лондон Стейдиъм“ не започна добре за гостите, които допуснаха пасив от два гола. „Чуковоте“ поведоха в резултата с два гола на Джаред Боуен.

Четири минути след почивката Джак Грийлиш върна едно попадение във вратата на Уест Хeм, а Владимир Цоуфал си вкара автогол в 69-ата минута, за да възстанови равенството.

В 83-ата минута беше отсъдена дузпа за нарушение в наказателното поле срещу Габриел Жезус, но вратарят Лукаш Фабиански спаси битата от Рияд Марез дузпа.

Уест Хeм е на седма позиция в класирането до момента, а двубоят беше последен пред собствена публика за Марк Ноубъл, който слага край на кариерата си в края на сезона.