Националният отбор на България по футбол до 17 години стартира със загуба участието си на Европейското първенство в Израел

Националният отбор на България по футбол  до 17 години стартира със загуба участието си на Европейското първенство в Израел

Националният отбор на България до 17 години стартира със загуба участието си на Европейското първенство в Израел. Нашите момчета записаха поражение с 1:3 срещу един от фаворитите в надпреварата и настоящ шампион на Стария континент – Нидерландия:

Резултатът бе открит от българския състав в десетата минута, чрез Мартин Георгиев.  Две минути по-късно младите ни футболисти можеха да вкарат и втори гол, но топката стигна горната греда. В 31-ата минута „лалетата“ изравниха. Михаил Цонев бе надигран по десния фланг на атаката на Нидерландия и последва пас към Габриел Мисехоуй, който без да се бави се разписа във вратата на Алекс Божев. В средата на втората част нидерландците постигнаха пълен обрат. Исаак Бабади направи резултата 2:1 в полза на съперника. В последната минута на мача Джейсън ван Дуйвен оформи крайното 3:1 за Нидерландия. В другия мач от групата ни Франция разгроми с 6:1 Полша и оглавява класирането. Към момента България е на трета позиция, заради по-малката си загуба от Нидерландия.