Нюкасъл надигра с 2:0 Арсенал и „поднесе“ мястото в Шампионската лига на Тотнъм

Арсенал загуби ценни точки в борбата си за Шампионска лига, след като загуби с 0:2 гостуването си на Нюкасъл в предпоследния кръг на Висшата лига. Така „артилеристите“ са с 66 точки на петото място, докато Тотнъм остава четвърти с 68. В последния кръг Арсенал домакинства на Евертън, а „шпорите“ имат мач с Норич. Двубоят започна с домакински натиск от страна на „свраките“. Нюкасъл излезе напред в резултата в 56-ата минута. Жоелинтон центрира отляво, а Бен Уайт се опита да изпревари Калъм Уилсън, но вместо това вкара топката в собствената си врата. В 84-ата минута Шон Лонгстаф отне топката пред наказателното поле на Арсенал, след което пусна към Калъм Уилсън, той бе затворен от Рамсдейл, но топката стигна до Бруно Гимараеш, който реализира за 2:0. Лондончани са много разочаровани, тъй като при победа те щяха да се нуждаят от още три точки в последния кръг, за да се класират в Шампионската лига, но сега тимът на Тотнъм държи инициативата в свои ръце.