Ливърпул се доближи на точка до Манчестър Сити, съдбата на титлата ще се реши в последния кръг

Ливърпул се наложи с 2:1 като гост над Саутхамптън в мач от предпоследния 37-ми кръг на Висшата английска лига. Победата позволи на тима на Юрген Клоп да се доближи на една точка от водача в класирането Манчестър Сити преди последния кръг

На стадион „Сейнт Мерис“ Нейтън Редмънд изведе „светците“ напред в резултата в 13-тата минута, а в 27-мата Такуми Минамино изравни. Куриозен автогол на Кайл Уокър-Питърс в 76-мата минута донесе победата на гостите. Попадението все пак бе записано на името на Жоел Матип, който също игра с топката. Победата позволи на тима на Юрген Клоп да се доближи на една точка от водача в класирането Манчестър Сити преди последния кръг. Воденият от Пеп Гуардиола е с 90 точки на върха в момента, а Ливърпул вече е с 89. Саутхамптън не се бори за нищо до края на сезона, като вече си е осигурил оставането в английския футболен елит през следващия сезон. В последния кръг Ливърпул е домакин на Уулвърхамптън, а Манчестър Сити има мач на свой терен, срещу водения от легендата на мърсисайдци Стивън Джерард тим на Астън Вила.