Айнтрахт (Франкфурт) спечели купата в Лига Европа

Айнтрахт (Франкфурт) триумфира с трофея в Лига Европа, след като победи на финала в Севиля Глазгоу Рейнджърс с 6:5 след изпълнение на дузпи. Редовното време завърши при 1:1, след като Джо Арибо даде аванс за шотландците, а Рафаел Боре изравни.

При дузпите немците показаха по-здрави нерви, като реализираха и петте си удара – чрез Кристофът Ленц, Айдин Хрустич, Даичи Камада, Филип Костич, Рафаел Боре. За тима от Глазгоу пропусна единствено опитният Аарън Рамзи. В останалите изпълнения точни бяха Джеймс Таверние, Стивъм Джеймс, Скот Арфийлд, и Кемар Руфи.

Така Айнтрахт (Франкфурт) спечели за втори път в историята си трофей от европейските клубни турнири след този в Купата на УЕФА от 1980 година.

Рейнджърс пък пропусна да отбележи 150-годишнината си с първа европейска купа.

Тимът от Франкфурт пожела дузпа в 53-та минута, когато Боре падна в наказателното поле, а реферът подмина с лекота ситуацията. Малко след това Рейнджърс поведе. В 57-та минута Джо Арибо даде аванс на тима си. Немците опитаха да реагират и малко след това имаха нови претенции за дузпа. След удар на Боре топката рикошира в тялото на Баси, но пак нямаше решение от рефера.

Така се стигна до 69-та минута, когато Айнтрахт изравни, чрез Рафаел Боре. Колумбиецът се разписа за 1:1.

В 60-ата минута „орлите“ отново поискаха дузпа, след като удар на Боре от 20-ина метра рикошира според тях в ръката Баси. Наказателен удар не последва, а повторенията показаха, че по по-скоро топката среща зоната около ребрата на играча.

Така Айнтрахт (Франкфурт) стана тазгодишният победител в турнира Лига Европа.