Виктория Томова се доближи на победа от основната схема на „Ролан Гарос“

Виктория Томова се класира за третия кръг на квалификациите на Откритото първенство по тенис на Франция. Първата реката на България победи с 2:6, 7:5, 6:0 Марина Мелникова. 27-годишната Томова допусна два пробива в първия сет и изостана в резултата. Във втората част руската тенисистка поведе уверено с 5:1, но българката се поздрави с успех в следващите 12 поредни гейма и се класира напред след обрат. За влизане в основната схема на „Ролан Гарос“ Виктория Томова ще се изправи срещу Олга Данилович (Сърбия) или Симона Валтерт (Швейцария).

Другата българка Изабелла Шиникова загуби във втория кръг на квалификациите на Откритото първенство по тенис на Франция. Втората ракета на България загуби с 6:2, 0:6, 3:6 от Валентини Граматикопулу. 30-годишната Шиникова спечели на два пъти подаването на гъркинята и бързо поведе в мача след първия сет, но след това Граматикопулу спечели следващите шест гейма, за да се върне в двубоя. В решителната част бяха записани общо седем пробива, но само три от тях бяха в полза на българката, която допусна 38 непредизвикани грешки.