Информационен център на Министерство на oтбраната

Ботев (Пд) ще играе бараж за Европа след 0:0 с ЦСКА София

Отборите на ЦСКА София и Ботев (Пловдив) завършиха 0:0 в мач от 30-ия кръг на Първа лига по футбол. Двубоят бе без значение за „червените”, които ще завършат на второ място в класирането, докато точката за гостите от Пловдив им гарантира поне четвъртото място и участие в плейофа със седмия от шампионата за участие в Лигата на конференциите

И двата отбора имаха своите шансове за попадения, но на два пъти гредите спасиха вратата на Ботев, а веднъж и гостите от Пловдив стигнаха до греда след удар на Емануел Току.

За разлика от финала за Купата на България преди четири дни, когато играчите на ЦСКА София не отправиха нито един удар в очертанията на вратата на Левски, сега “червените” още в първите две минути бяха близо до гол, но Георги Йомов пропусна на два пъти.

Жорди Кайседо също имаше две ситуации, като в 22-а минута стреля покрай вратата от дъгата на наказателното поле, а в добавеното време на първата част вратарят на Ботев изби след негов удар в долния десен ъгъл.

Емануел Току можеше да донесе трите точки за Ботев, но уцели греда три минути преди края.

Същевременно привържениците на ЦСКА София от трибуна сектор “Г” обявиха бойкот на мачовете на отбора, докато настоящото ръководство е начело на клуба.

На страницата си във Фейсбук феновете написаха следното:

„Измина един от най-унизителните месеци, които трябваше да изтърпим през  последните години. Поредни мачове без гол, реваншът със “Славия”, 5:0 в Разград… Въпреки всичко това, на 15.05. обединената червена общност застана зад отбора си и изпълни до краен предел Сектор “А” и Северната трибуна, показвайки неизмеримата си любов към ЦСКА и защитавайки своята чест. Какво получихме насреща? Няма да ни има докато Амос Юга, Джеферсон, Бусато и всички други измислени герои са на телефонната слушалка, саботирайки всеки треньор по нечие нареждане. Докато всяка една легенда, свързана с нашия велик клуб, бива омерзявана от низки интриги. Докато продължава разрушителния процес, свързан с нашия стадион. И най – вече докато подигравката с всеки един от нас не спре. Считано от днес обявяваме тотален бойкот на футболните ни срещи и ще предприемем действия, които счетем за уместни, докато настоящото ръководство на ЦСКА е на кормилото му.

Държим да подчертаем, че в това си съждение изключваме категорично великия и единствен Христо Стоичков, който за нас винаги ще си остане Господ”, заявиха още от сектор “Г” в позицията си.