Левски победи Славия и докосва бронзовите медали

Левски спечели с 2:1 гостуването си на Славия в двубой от предпоследния кръг на Първа лига. В герой за „сините“ на стадион „Александър Шаламанов“ се превърна бившия футболист на „белите“ Филип Кръстев, който реализира победното попадение в заключителните минути на срещата.

„Сините“ откриха резултата в 38-ата минута, когато Илиян Стефанов с глава прати топката в долния ляв ъгъл на вратата, пазена от Светослав Вуцов. Славия изравни резултата след час игра на стадион „Александър Шаламанов“ в столицата, когато получи правото да изпълни дузпа заради нарушение на Филип Кръстев срещу Иван Минчев в наказателното поле на Левски. Зад топката застана Георги Вълчев, който се разписа в мрежата на стража Николай Михайлов. В 83-ата минута Кръстев оформи крайното 2:1 за „сините“. По този начин младежкият национал се реабилитира за дузпата, която направи по-рано в мача. В класирането съставът на Станимир Стоилов е трети 52 точки, докато този на Златомир Загорчич е шести с 37 пункта.