Информационен център на Министерство на oтбраната

Рома се класира за Лига Европа

Отборът на Рома сложи край на серията си от шест поредни мача без победа за първенство. „Вълците“ спечелиха категорично с 3:0 гостуването си на Торино в последния 38-и кръг на Серия А. С успеха римляните си гарантираха петото или шестото място в крайното класиране, а с това и участие в Лига Европа.

Тами Ейбрахам се разписа на два пъти преди почивката. Едното от попаденията дойде след дузпа. След почивката Лоренцо Пелегрини оползотвори нов 11-метров наказателен удар и оформи крайния резултат.

С победата Рома е пети с 63 точки, наравно с Лацио, който посреща Верона в последния си шампионатен мач. Ако „орлите“ загубят, тимът на Жозе Моуриньо ще остане пети заради предимство в директните сблъсъци. Иначе за Рома предстои много важен мач- финала в Лигата на конференциите срещу Фейенорд.

В 19-ата минута Рома можеше да излезе напред в резултата. Мараш Кумбула засече с глава центриране в наказателното поле, но Етрит Бериша демонстрира феноменален рефлекс, така че да спаси.

В 33-тата минута по-активното начало на Рома даде резултат. Гостите поведоха чрез Ейбрахам. Нападателят беше изведен в наказателното поле и с хубав удар в левия ъгъл матира Бериша.

Пет минути преди края на първата част стражът на Торино извърши нарушение и Рома получи правото да бие дузпа. Ейбрахам застана зад топката и удвои преднината на римляните – 0:2.

В 78-ата минута съдията Масимилиано Ирати отново посочи бялата точка. Този път фалът извърши Алесандро Бонджорно. Лоренцо Пелегрини запази хладнокръвие и преодоля Бериша за крайното 3:0.

Източник: bnr.bg