Златен и бронзов медал за България от международния турнир по художествена гимнастика в Портимао

Магдалина Миневска спечели златен медал на обръч, а Лъчезара Пекова взе бронз на топка на финалите на отделните уреди на международния турнир по художествена гимнастика в Портимао (Португалия).

Лъчезара Пекова Снимка: БФХГ

Българката получи оценка от 30.900 точки и заслужи титлата. Миневска се нареди още четвърта на лента с 26.450 точки и пета на бухалки с 26.600 точки. Тя не беше сред финалистките на топка.

Втората ни представителка Лъчезара Пекова стана трета на топка с оценка 28.150 точки. Тя завърши още четвърта на обръч и осма на лента, но не участва на финала на бухалки.

Магдалина Миневска е дебютантка на такъв форум. Тя излезе с желание, не се пести и показа всичко, което може. Допусна грешки, които я лишиха от медал в многобоя, но на финала на обръч показа отлична игра и грабна титлата на уреда с най-високата оценка при жените на турнира.

От петък до неделя в Портимао ще се проведе Световна чалъндж купа, на която ще участват гимнастичките ни Ева Брезалиева и Магдалина Миневска.