Рома спечели първото издание на Лигата на конференциите

Рома дочака звездния си миг в европейските клубни турнири. Италианският клуб излъга с 1:0 Фейенорд във финала на първото издание на новия турнир на УЕФА Лига на конференциите. На впечатляаващия стадион „Арена Комбетаре“ в Тирана Николо Дзаниоло бе големият герой за „вълците“ с гола си в 32-рата минута, като това попадение остана и единствено в мача. Играчите на Фейенорд удариха две греди през второто полувреме, в което Рома игра изцяло дефанзивно, но „джалоросите“ в крайна сметка постигнаха целта си. Трикратният шампион на Италия завоюва тази вечер първия си трофей в Европа в своята история, като изключим спечеления през 1961 година турнир за Купата на панаирните градове. Грандът от Ротердам пък два пъти е печелил Купата на УЕФА (Лига Европа е наследник на турнира) и веднъж Купата на еворпейските шампиони. Клубът има в колекцията си и една Междуконтинентална купа, но тази вечер не успя да се похвали със завоюването на още един трофей.