Спартак (Пл) и Левски ще играят трети мач за бронзовите медали

Отборите на Спартак Плевен и Левски ще играят решителен трети мач в серията за бронзовите медали в Националната баскетболна лига.

Във втория двубой между двата отбора в Плевен домакините от Спартак се наложиха с 83:73 (29:21, 18:16, 19:19, 17:17), с което резултат от мачовете бе изравнен на 1:1. Така носителят на бронзовите отличия ще стане ясен в сряда, когато в София ще се проведе третата среща.

Плевенчани изковаха победата си през първото полувреме, което спечелиха с 47:37. През вторите 20 минути играта се водеше изцяло кош за кош, което не позволи на столичния тим да скъси пасива си на по-малко от 8 точки.

Най-резултатен за победителите от Спартак бе Николай Стоянов. Варненецът завърши с 26 точки и 9 борби. Коча Йовович добави 15 точки, капитанът Димитър Маринчешки реализира 13, а с Ивко Ивков вкара 12.

За Левски Джош Паркър приключи с 19 точки, а Зейн Ноулс се отличи с 15.