Финландия победи Черна гора с два гола за седем минути в Лигата на нациите

Отборът на Финландия победи Черна гора с 2:0 като домакин в Хелзинки в двубой от втория кръг в група 3, Лига „В“ от турнира по футбол Лига на нациите.

Успехът бе първи за финландците в групата и ги изкачи на  първото място във временното класиране с 4 точки. Тимът на Черна гора остава на втора позиция с 3 точки към момента. Трети и четвърти са съответно Босна и Херцеговина и Румъния, които които завършиха при резултат 1:0 в полза на състава на Босна с треньор Ивайло Петев.

Футболистите на Финландия се представиха отлично в защита и за шести път в последните си осем домакински мача не допуснаха попадение. Двата гола за домакините отбеляза Йоел Похянпало, който се разписа в 31-ата и 38-ата минута. Той реализира за 1:0 след подаване от Теему Пуки, а седем минути по-късно асистенцията бе за Лукас Лингман.

Финландия гостува на Румъния в събота (11 юни) в следващия кръг, а Черна гора ще приеме Босна и Херцеговина.

Най-резултатният двубой беше между Литва и Турция, като южните ни съседи спечелиха с 6:0. В другия мач от Лига С Форьорските острови допусна загуба от Люксембург с 0:1.