Българският национален отбор по футбол завърши наравно 1:1 с Гибралтар в мач от Лигата на нациите

Българският национален отбор по футбол завърши наравно 1:1 с Гибралтар в мач от Лигата на нациите. По този начин България не позволи на съперника да ни изпревари в класирането в нашата Група 4 на Лига „С“ и остава на третото място с 2 точки, докато за тима на Хулио Рибас това бе първа точка в тазгодишното издание на турнира.

В равностойният мач Георги Минчев даде аванс на „лъвовете“ в първата минута на добавеното време на първото полувреме след центриране на Георги Миланов. По-добрата игра на Гибралтар в началото на второто полувреме обаче доведе до дузпа в 61-ата минута за игра с ръка на Андриан Краев и Лиам Уокър изравни.

Така България успя да спечели първа точка като гост в тазгодишното издание на Лигата на нациите.

В другия мач от групата Грузия разби Северна Македония с 3:0 като гост и направи сериозна заявка за първото място в групата.

Грузинците водят в подреждането с пълен актив от девет точки, докато македонците са втори с четири точки.

След 3 дни националите ни под ръководството на  временния селекционер Георги Иванов ще имат възможност да вземат нови точки далеч от дома при гостуването си на Грузия.