Два финала за България в първия ден на Световната купа по спортна гимнастика в Осиек

Два финала записаха българските състезатели в първия ден на Световната купа по спортна гимнастика в хърватския град Осиек. За отличията сред най-добрите осем се класираха Валентина Георгиева на уреда прескок при жените и Йордан Александров на успоредка.

Валентина Георгиева ще се бори за отличията на коронния си уред прескок. Състезателката на Филип Янев записа втори резултат в квалификациите. За първия си прескок тя получи оценка от 12.966 точки, а за втория скок 13.366, така с общ сбор от 13.116 точки влезе сред осемте най-добри с втори резултат.

В преявките на смесена успоредка с оценка от 10.800 точки Валентина завърши 18-та в подреждането.

При мъжете финалист на успоредка е Йордан Александров. Той получи за изпълнението си 4-та по сила оценка от 14.500 точки, която му гарантира място в борбата за отличията в събота.

Другият ни представител на успоредка Теодор Трифонов завърши 18-ти с 13.150 точки

Талантливият ни гимнастик, който спечели бронзов медал на земя на състезанието във Варна, този път се размина с финала на този уред. Състезателят на клуб Светкавица остана 12-ти с оценка от 13.250 точки. Йордан Александров се нареди 23-ти в пресявките с резултат от 12.350 точки.

В квалификацията на кон с гривни Теодор Трифонов завърши на 21-во място.

Днес квалификациите продължават с прескок, висилка и халки при мъжете и земя и греда при жените.