България загуби от Канада с 2:3 гейма

Мъжкият национален отбор на България по волейбол отстъпи пред Канада с 2:3 гейма в последния си мач от група 2 на Лигата на нациите. С това волейболистите записаха четвърто поражение, като с две спечелени точки са на 15-а позиция във временното класиране. В първите две части домакините не оставиха шансове на българските волейболисти за противодействие. Те бяха по-добри на всички елементи, поддържаха аванс и спечелиха геймовете с разлика, като поведоха с 2:0. Въпреки изоставането българските волейболисти не се предадоха. В следващите две части те подобриха играта си. В третата част демонстрираха характер и се пребориха за успех в решителните минути. В четвъртата спечелиха с 25:21 и след 2:2 поставиха съперника под напрежение. В тайбрека отново имаше борба за всяка точка до равенството 11:11. Този път канадците бяха по-издръжливи, затрудниха посрещането на тима ни и отбелязаха четири поредни точки и след 15:11 стигнаха до крайния успех в мача. Най-резултатен за България беше Александър Николов със 17 точки. Аспарух Аспарухов добави 15 точки, а Радослав Парапунов завърши с 12 точки. Реализатор номер 1 за победата на Канада стана Стивън Тимоти Маар с 25 точки. България ще бъде домакин на втория уикенд от Лигата на нациите при мъжете. Турнирът ще се проведе между 21 и 26 юни в столичната зала „Арена Армеец“.