Александър Везенков и Олимпиакос записаха втора победа във финалната серия в гръцкото баскетболно първенство

Олимпиакос, с българина Александър Везенков в състава, постигна втора победа в гръцкото баскетболно първенство за мъже.

Тимът от Пирея надделя като гост над Панатинайкос със 78:72 т. с което поведе с 2:0 успеха в серията,  доближавайки се до титлата в шампионата. Играе се до три победи от пет възможни срещи. Александър Везенков отново бе на ниво за своя тим и завърши сред най-резултатните с 19 точки, 4 борби и 2 асистенции за 36 минути на терена. Коста Слукас допринесе за успеха с 20 точки, 1 борби и 4 асистенции. Домакините поведоха с 46:32 на почивката на двубоя, но след по-силна трета четвърт Олимпиакос обърна до 61:56 преди последните 10 минути, в които задържа аванса си.

За Панатинайкос със 17 точки, 9 борби и 2 асистенции се отчете Йоанис Папапетру.

Тимът на Олимпиакос ще е домакин на следващия мач от финалната серия на 17 юни.