Беретини стартира с чист успех защитата на титлата в Куинс

Матео Беретини започна с победа участието си в тазгодишното издание на тенис турнира на трева в Куинс Клъб, Лондон, след като отстрани представителя на домакините Даниел Еванс след 6-3, 6-3. Срещата продължи малко повече от час и половина.

Италианецът Беретини, който спечели миналия уикенд титлата в Щутгарт, направи един-единствен пробив в откриващия сет. Той дойде в осмия гейм и му беше достатъчен за победа в частта. Във втората Беретини стартира с ранен брейк и въпреки последвалата съпротива на Еванс, сложи точка на спора, реализирайки четвъртия си мачбол. Десетият в света сервира великолепно, като записа 21 аса, загуби едва осем точки на първи сервис за целия двубой и спаси и шестте шанса за пробив пред британския си съперник. В спор за място на четвъртфиналите той ще играе с един измежду „щастливия губещ“ Денис Кудла, който замени оттеглилия се заради контузия Анди Мъри, или сънародника си Лоренцо Сонего.

За следващата фаза се класираха още Франсиско Черундоло и Филип Краинович.