Лудогорец с първи успех в Австрия

Лудогорец победи с минималното 1:0 втородивизионния австрийски Блау-Вайс Линц в приятелски мач, игран в Австрия. Шампионът на България поведе в резултата в 21-та минута на мача, когато Бърнард Текпетей получи топката на границата на наказателното поле и я изпрати в мрежата на австрийците с точен удар с десния крак. Разградчани пропуснаха още едно положение в самото начало, когато след разбъркване топката попадна в краката на Петър Георгиев, който обаче не успя да преодолее вратаря. Блау-Вайс Линц също пропусна едно положение, като удар на играч на австрийците бе избит от Серджио Падт в гредата. През второто полувреме Анте Шимунджа направи много промени в състава на Лудогорец, а Линц удари греда 15 минути преди края. За Лудогорец пък пропуск направи Ихинио Марин, който не успя да уцели вратата след центриране на Спас Делев.