ЦСКА София надигра Кематен в мач с 8 гола

ЦСКА София постигна първа победа по време на подготвителния лагер в Австрия след успех срещу местния Кематен с 5:3. С дебютни попадения за „армейците“ се отличиха Браян Морено, Лазар Туфегджич и Марк-Емилио Папазов, а като титуляри започнаха младоците Алекс Божев и Росен Маринов. Заради контузии пък срещата пропуснаха Юрген Маеай и Енес Махмутович, както и националните състезатели Иван Турицов, Георги Йомов и Яник Вилдсхут, които са само с една тренировка в Австрия. „Червените“ започнаха с опасен удар на Йоан Бауренски и отменен гол на Браян Морено заради засада, но в рамките на 2 минути понесоха неочакван удар. Първо в 19-та минута капитанът Мено Кох напусна терена принудително заради контузия, а докато влезе футболист на негово място австрийците поведоха в резултата, след като Сам Абфалтерер наказа неразбирателство между Маурисио Гарсес и Алекс Божев. До края на първото полувреме обаче ЦСКА София обърна всичко в своя полза – първо Морено направи 1:1 в 41-та минута след отличен извеждащ пас на Станислав Шопов, а минута преди края на първата част автогол на Калинович направи резултата 2:1 за българския тим. Веднага след подновяването на играта влезлият като резерва Лазар Туфегджич покачи на 3:1, засичайки от двжение с глава центриране на Шопов отдясно. В 52-та минута Кематен вкара втори гол след извеждащ пас към Гатхер, който надбяга Росен Маринов и матира Божев с удар в близкия ъгъл. Малко по-късно друга резерва – Калоян Кръстев, можеше да върне двете опадения преднина за ЦСКА София, но на два пъти като по чудо не успя да преодолее вратаря на австрийците. В 74-та минута отново Кръстев бе в центъра на вниманието, засичайки с глава центриране отдясно, но топката рикошира в левия страничен стълб на вратата на Кематен. Пропускът бе наказан още в ответната атака, когато Петер Гатхер с мощен удар под напречната греда отбеляза втория си гол в срещата – 3:3. В 78-та минута Жеферсон изведе резервата Марк-Емилио Папазов сам срещу вратаря и младокът вкара, но голът бе отменен заради засада. Младокът обаче все пак покачи на 4:3 в 84-та минута след разбъркване в наказателното поле, а четири по-късно Туфегджич сложи точка на спора, оформяйки крайното 5:3 с втория си гол в мача.