Информационен център на Министерство на oтбраната

Джокович пречупи трудно кореец на старта на “Уимбълдън”

Джокович пречупи трудно кореец на старта на "Уимбълдън"

Защитаващият титлата си Новак Джокович започна с трудна победа на “Уимбълдън”. Българските участници в основната схема на надпреварата са Григор Димитров и Виктория Томова:

Сърбинът Новак Джокович , който е поставен под номер 1 в схемата на турнира по тенис Уимбълдън, спечели с 6:3, 3:6, 6:3, 6:4 срещу южнокорееца Сун-Ву Куон. Мачът продължи точно два часа и половина.

Джокович, който е шесткратен победител в “Ол Инглънд Клъб”, имаше много сериозни проблеми до средата на третия сет, когато успя да наложи волята си над Куон, който заема 81-во място в световната ранглиста.

В третия сет Джокович отрази точка за пробив при 2:2 гейма, след което на свой ред направи брейк за 5:3. Това пречупи Куон, който отстъпи и в четвъртия сет, допускайки пробив на нула за 2:3 гейма.

За сърбина това бе 80-а победа в Лондон, с което той става първият тенисист с поне 80 победи на всеки един от четирите турнира от Големия шлем.