Двукратният шампион Рафаел Надал стартира с победа на Откритото първенство на Великобритания по тенис

Двукратният шампион Рафаел Надал стартира с победа на Откритото първенство на Великобритания по тенис. Испанецът победи аржентинския дебютант Франсиско Черундоло с 3:1 сета в мач, който продължи 3 часа и 33 минути :

Рафаел Надал взе подаването на съперника си в десетия гейм по пътя си към успеха в първия сет. Във втората част той стигна до пробив за 4:2, който беше достатъчен, за да поведе с два сета. В началото на третия сет двамата си размениха по един пробив, а в осмия гейм Черундоло взе подаването на испанеца и намали изоставането си. В четвъртия сет Надал преодоля пасив от 2:4 и със серия от четири поредни гейма затвори мача. Матадорът записа 306-а победа в турнирите от Големия шлем. Той играе на „Уимбълдън“ за първи път от 2019 година.

В следващия кръг Надал излиза срещу Рикардас Беранкис от Литва, който елиминира американеца Сам Куери с 6:4, 7:5, 6:3.

Алекс де Минор от Австралия продължава напред след успех над Уго Делиен от Боливия с 6:1, 6:3, 7:5.

Австралиецът Ник Кириос спечели с 3:2 сета срещу участващия с „уайлд кард“ Пол Джъб от Великобритания.

Французинът Ришар Гаске се класира за втория кръг след като победи португалеца Жоао Соуза със 7:6(7), 6:2, 4:6, 4:6, 6:3.