Локомотив (Пловдив) победи Хебър с 2:1

Локомотив (Пловдив) записа втори успех от началото на сезона във футболната Първа лига, след като „черно-белите“ се наложиха с 2:1 над новака в елита Хебър (Пазарджик) като домакин. Така играчите на Александър Томаш се изравниха по точки с Черно море и Арда на втората позиция във временното класиране с актив от 6 точки, с 1 по-малко от лидера Лудогорец. Хебър пък регистрира второ поредно поражение и остава на 12-то място в подреждането с 3 пункта. Преди срещата част от легендите на домакините бяха почетени по повод 96-ата годишнина от създаването на клуба. Двубоят започна по най-добрия възможен начин за отбора на Локомотив (Пловдив), който поведе в резултата още в 33-ата секунда. Бирсент Карагарен се възползва от лошо изчистена топка от Хлеб Бухал, след което овладя, преодоля двама противникови състезатели по левия фланг и центрира по земя в наказателното поле, където Бабакар Дион изпревари Цветелин Тонев и с удар с левия крак намери долния ляв ъгъл на вратата на Петър Дебърлиев. Така белгиецът отбеляза дебютното си попадение в официален мач с „черно-бялата“ фланелка, което се превърна и в най-бързия гол от началото на сезона в Първа лига. В 33-ата минута обаче полузащитникът на Хебър спечели дузпа за своя отбор. Пиер Зебли го фаулира в наказателното поле на Локомотив и главният арбитър Васимир Ел-Хатиб посочи бялата точка. Зад топката застана Тодор Чаворски, който не сбърка, за да изравни. В 64-ата минута Локомотив отново поведе в резултата. Голмайсторът за домакините до този момент Бабакар Дион влезе в ролята на асистент. Белгиецът центрира отдясно, слагайки топката на главата на резервата Преслав Боруков и бившият играч на Етър реализира на метър от голлинията.