Локомотив (София) записа първи успех срещу десет от Ботев (Пловдив)

В  друг мач от 4-ия кръг Локомотив (София) постигна първа победа през новия сезон, след като надигра Ботев (Пловдив) с 2:0. В 27-ата минута гостите останаха с 10 души на терена, след като Джеймс Ето’о беше изгонен. Ситуацията беше проверена с ВАР и съдията Станимир Тренчев прецени, че играчът на Ботев умишлено е настъпил по крака Димитър Митков от Локо (София). Въпреки че бяха с човек по-малко, играчите от Пловдив бяха по-активни и стигнаха до гол, но за втори път в мача ВАР се намеси в тяхна вреда. След центриране от свободен удар се стигна до разбъркване и върната топка към Мохамед Брахими, който я вкара в мрежата. Съдиите в стаичката за видео-повторения обаче прецениха, че двама играчи на гостите са били в засада. Пет минути след началото на второто полувреме Локомотив (София) поведе в резултата, чрез Димитър Митков. В 82-ата минута „железничарите“ стигнаха до второто попадение, а негов автор бе появилия се само три минути по-рано Илия Димитров.