Левски победи Хамрун с гол на Филип Кръстев в последните секунди

Левски победи Хамрун Спартанс с 1:0 като гост на Националния стадион в Малта в първи мач от третия предварителен кръг на турнира Лига на конференциите. Другият български участник в тази фаза на турнира ЦСКА-София загуби с 0:1 при домакинството си на ирландския Сейнт Патрикс.

Отборът на  Левски се добра до безценна преднина срещу Хамрун Спартанс след минимален успех с 1:0 като гост в Малта. Единственото попадение в мача падна в добавеното петминутно продължение на срещата и бе дело на Филип Кръстев, който се реваншира след пропусната дузпа през първата част. Възпитаниците на Станимир Стоилов започнаха по-добре мача срещу малтийския си съперник и можеха да поведат още в 11-та минута, когато получиха правото да изпълнят дузпа. Зад топката застана Кръстев, който обаче се провали от бялата точка. Това окрили домакините, които имаха няколко възможности пред капитана на столичани Николай Михайлов. На  почивката резултатът остана 0:0. След паузата играта продължи да бъде равностойна, но “сините”успяха да удържат своята преднина и си тръгнаха от Малта с минимален аванс. Автор на победното попадение стана Кръстев. Така Левски постигна крехка преднина, която може да се окаже безценна в борбата за продължаване към плейофа в Лигата на конференциите. Реваншът между тима на Стоилов и малтийския Хамрун е следващия четвъртък, 11 август, от 21:00 часа българско време на стадион „Георги Аспарухов“ в столицата. Преди това в неделя „сините“ са домакини на Пирин Благоевград в среща от родния шампионат.